Polonya-Türkiye Tartışma Paneli: Enerji ve Askeri Güvenlik ile Avrupa ve Küresel Güney’de Demokrasi İçin Yeni Meydan Okuma

Avrupa’nın temel değeri olan demokrasi anlayışı ve uygulamalarının iç dengesizlikler nedeniyle doğrudan etkilenmesi ve dış tehditlere karşı savunmasız kalması olasılığı diğer birçok konuyu değersizleştirecek bir atmosfer yaratıyor. Bu nedenle, “Polonya-Türkiye Tartışma Paneli: Enerji ve Askeri Güvenlik ve Avrupa ve Küresel Güney’de Demokrasi için Yeni Meydan Okuma” başlıklı online panel, bu güncel tartışmaya katılmak isteyen herkesin katılımına açık. Etkinlik, DİPAM ve Wrocław Üniversitesi Uluslararası Çalışmalar Enstitüsü (Polonya) işbirliğinde düzenlenmektedir.

Panel 29 Kasım 2022 15:45-17:15 (Türkiye saatiyle) olarak planlanmıştır.

 

Önemli Uyarı:

Panel ZOOM Platformu üzerinden online olarak gerçekleşecektir. Bu etkinliğe kayıt olmak için kayıt olun:

Panel için kaydolun!

 

Moderatör:

Tuğg. (E) dr Jarosław Stróżyk, Wrocław Üniversitesi Uluslararası Çalışmalar Enstitüsü, Polonya

Konuşmacılar:

Prof. Dr. Çağrı Erhan, Altınbaş Üniversitesi Rektörü / DİPAM Danışma Kurulu Üyesi, Türkiye

Doç. Dr. Merve Seren Yeşiltaş, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Türkiye

dr hab., prof. UWr Andrzej Polus, Wrocław Üniversitesi, Polonya

Elżbieta Kaca, Polonya Uluslararası İlişkiler Enstitüsü (PISM), Polonya

Tarih

Kas 29 2022

Zaman

15:45 - 17:15

Daha Fazla Bilgi

Daha Fazla Oku
Kategori

İletişim

DİPAM
Telefon
+90 216 310 30 40
E-Posta
info@dipam.org
KAYIT OL

Konuşmacılar

 • Doç. Dr. Merve Seren Yeşiltaş
  Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi
 • Elżbieta Kaca
  Polonya Uluslararası İlişkiler Enstitüsü (PISM)
 • prof. UWr Andrzej Polus
  Wrocław Üniversitesi
 • Prof.Dr. Çağrı Erhan
  Prof.Dr. Çağrı Erhan
  Altınbaş Üniversitesi Rektörü

  Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 1993’te mezun oldu. 1996’da aynı bölümde yüksek lisansını, 2000’de de Hacettepe Üniversitesi Tarih Bölümü’nde doktorasını tamamladı. 1994’te Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyasi Tarih kürsüsünde Araştırma Görevlisi olarak başladığı akademik meslek hayatına, aynı fakültede öğretim Öğretim Görevlisi (2000-2002), Yardımcı Doçent (2002-2003), Doçent (2003-2009) ve Profesör olarak (2009-2015) devam etti. Haziran 2015’te İstanbul Altınbaş Üniversitesi Rektörü olarak atandı.

  Prof. Dr. Erhan, Uluslararası İlişkiler ve Ankara Avrupa Çalışmaları dergilerinin kurucu editörlerindendir. Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi (SAM), Uluslararası İlişkiler Konseyi (UİK), Türk Askeri Tarih Komisyonu, Milli Eğitim Bakanlığı Tarih Yazıcılığı Milli Komitesi, Avrupa Konseyi (Council of Europe) Tarih Eğitim Projeleri Editörler Kurulu, Uluslararası Siyasi ve Ekonomik Araştırmalar Merkezi gibi kuruluşlarda muhtelif makamlarda bulunmuş / bulunmaktadır. Şubat 2007’de seçildiği Türk-Atlantik Konseyi Yönetim Kurulu üyeliğini devam ettirmektedir. 2013’te Başbakanlık Atatürk, Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Atatürk Araştırma Merkezi Bilim Kurulu’na, 2014’te Dışişleri Bakanlığı Arşivi Otomasyon Danışma Kurulu’na seçilmiştir.

  Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politika Kurulu üyesidir.

 • Tuğg. (E) dr Jarosław Stróżyk
  Wrocław Üniversitesi

Comments are closed.

Back to top of page