Diplomasi Okulu 2022

Bahçeşehir Üniversitesi Uluslararası Liderlik Uygulama ve Araştırma Merkezi (ULMER) Hükümet Liderlik Okulu’nun Türkiye’de gerek ismiyle gerek formatıyla gerekse içeriğiyle bir ilk olarak düzenlediği Diplomasi Okulu programı yenilenen içeriği ve yeni yüzüyle Diplomatik İlişkiler ve Politik Araştırmalar Merkezi (DİPAM) işbirliği ile 26 Mart – 21 Mayıs 2022 tarihleri arasında kampüsteki yerini alıyor.

Bu zamana kadar, bakanlar, büyükelçiler, milletvekilleri, kanaat önderleri ve duayen akademisyenler gibi ülkenin dış politika yönetiminin karar ve kanaat mekanizmasını oluşturan birçok kişiyi misafir eden Diplomasi Okulu, değerli konuklarının destekleri ve katılımcılarının ilgisiyle her akademik yıl kendi çıtasını ileriye taşıyan yaklaşımını devam ettirmiştir.

Diplomasi Okulu programının amacı, bugünün ve geleceğin diplomatlarını ve liderlerini ülke olaylarına vakıf, sorunları çözebilen, donanımlı bireyler haline dönüştürmek, objektif bilgi ve verilerle donatmaktır.

Program sonunda devam durumu (75%) ve program sonu değerlendirme çalışmasını başarıyla tamamlayan katılımcılara sertifika verilmektedir. Ayrıca devam durumu sağlandığı takdirde katılımcılar Katılım Belgesini almaya hak kazanmış kabul edilir.

Diplomasi Okulu sertifikaları “Diplomasi  Okulu 22” ile beraber e-Devlet üzerinden sorgulanabilir, tanınır bir eğitim sertifikası statüsü kazanmıştır.

Program Bahçeşehir Üniversitesi Güney Kampüs’te düzenlenecektir.*

Uzun soluklu bir program olan Diplomasi Okulu’nda Türkiye’nin ve Dünya’yı ilgilendiren birçok önemli konu, geçmişten günümüze yaşanan olaylar ve süreçler ekseninde değerlendirilir.

Program Ücreti ve Ödeme Bilgileri:

Toplam: 1500 TL
Tüm yükseköğretim kurumlarında okuyan öğrenciler için 50% burslu: 750 TL
Engelliler, gaziler ve şehit yakınları için ücretsizdir.
Anlaşmalı banka kredi kartlarına iki taksit imkanı bulunmaktadır.

* Pandemi nedeniyle kontenjan sınırı bulunduğu için kayıt/kabul değerlendirmeleri başvuru sırasına göre yapılmaktadır.

 

Başvuru-önkayıt linki

Başvuru Sistemi Yönergesi

Program

Diplomasi Okulu 2022

Tarih

Mar 26 2022 - May 21 2022

Daha Fazla Bilgi

Daha Fazla Oku

Yer

Bahçeşehir Üniversitesi
Yıldız, Çırağan Cd., 34349 Beşiktaş/İstanbul
Kategori

İletişim

Bahçeşehir Üniversitesi HLO
Telefon
+902123815739
E-Posta
hlo@rc.bau.edu.tr
Web sitesi
https://bau.edu.tr/akademik/12595-hukumet-liderlik-okulu-hlo
KAYIT OL

Comments are closed.

Back to top of page